Sponzorstvo - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Sponzorstvo

Vývoj a výskum vo firme LOWA bol vždy úzko spojený s cielenou a plodnou spoluprácou s prednými svetovými horolezcami. V súčasnosti LOWA podporuje tieto významné športové osobnosti:

Gerlinde Kaltenbrunner (http://www.gerlinde-kaltenbrunner.at) – rakúska horolezkyňa, ktorá  vystúpila ako prvá žena na svete na vsetkých  14 osemtisícových vrcholov bez pomoci prídavního kyslíka.

Ralf Dujmovits (www.ralf-dujmovits.de) – nemecký horolezec, ktorý ako prvý vystúpil na všetkých 14 osemtisícoviek (len na Everest v roku 1992) s použitím kyslíka. Doposiaľ bol na vrchole osem tisícovky 18krát. Je horský vodca a majiteľ horolezeckej agentúry Amical. Jeho manželkou je Gerlinde Kaltenbrunner.

Ines Papert (www.ines-papert.de) je 4násobnou majsterkou sveta v lezení na ľade a zároveň 4násobnou víťazkou svetového pohára, a to ako v rýchlosti, tak aj v obťažnosti lezenia. V súčasnosti sa venuje lezeniu na prírodných zmiešaných (mixových) stenách.

Hans Kammerlander (www.kammerlander.com) – juhotyrolský horský vodca a lyžiarsky inštruktor, vystúpil na 12 osem tisícoviek, na mnohých drží rýchlostný rekord (napr. základný tábor, vrchol Everestu a späť za 23 hodín). Veľa osem tisícoviek vrátane Everestu zjazdil na lyžiach.

Stefan Glowacz (www.glowacz.de) nemecký profesionálny horolezec, ktorý patrí k úplnej svetovej špičke (trojnásobný víťaz Rock Masters v Taliansku, vicemajster sveta 1993, 2001 ako prvý preliezol trojicu najťažších alpských stien, množstvo prvých výstupov najvyššej obťažnosti).

Robert Jasper (www.robert-jasper.de) ďalší zo špičkových nemeckých horolezcov. Sólovo zliezol 3 najťažšie alpské severné steny (Eiger, Matternhorn, Grand Jorasses), zvládol 17 výstupov severnou stenou Eigeru, dvakrát za 4 dní vystúpil na vrchol Mt. Mc Kinley (dvoma rôznymi cestami) a má i mnoho ďalších extrémnych prvých výstupov. Radek,Makalu

Radek Jaroš (www.radekjaros.cz) jeden z najlepších českých horolezcov. Ako prvý český horolezec (15. na svete) vystúpil na vsetkých 14 osemtisícoviek bez použitia prádavního kyslíka.
 
Pavel Jonák (www.paveljonak.cz), reprezentant ČR a jeden z najlepších českých bigwallových lezcov.