O firme Lowa - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

O firme Lowa

Nemecká obuvnícka firma LOWA je súčasťou nadnárodného holdingu TECNICA GROUP, v ktorom obratom predstavuje najsilnejšiu značku. Oficiálnym zástupcom firmy LOWA pre Českú a Slovenskú republiku je spoločnosť Prosport Praha s.r.o.

LOWA vyrába špecializovanú horolezeckú a turistickú (trekingovú) obuv. Jej kolekcia je rozdelená do niekoľkých kategórií:

Detail_Terek GTX Ws_220622 6340ALPIN je kolekcia, ktorá zahŕňa modely pre špičkových horolezcov. V kolekcii nájdete obuv pre skalné alpské lezenie, špeciály pre umelé ľadové steny a mixové lezenie, obuv pre zaistené cesty (via ferráty), univerzálnu horolezeckú obuv a tiež expedičnú výškovú obuv.

BACKPACKING sú modely pre vysokohorskú turistiku, presnejšie pre pohyb v exponovanom teréne so záťažou (plecniak 15 a viac kg). Tato obuv umožňuje príležitostné nasadení stúpacích želiez (mačiek).

TREKKING je modelová rada pre turistiku v stredne exponovanom horskom prostredí, s vysokým komfortom a dlhou životnosťou.

ATC kolekcia zahrňuje členkové a poltopánkové modely pre rôzne outdoorové (vonkajšie) aktivity až po stredne exponovaný treking. Topánky sú vyrobené nastrekovanou patentovanou technológiou monowrap. Vyznačujú sa minimálnou hmotnosťou, vysokým komfortom nosenia a dlhou životnosťou.

Okrem uvedených kategórií vyrába LOWA topánky pre mestskú turistiku, beh v teréne (trail running), obuv do snehu a na zľadovatené povrchy, detskú turistickú obuv a v neposlednom rade tiež špeciálne modely topánok pre poľovníkov, vojenskú a pracovnú obuv.

Prosport Praha s.r.o.
Ke Mlýnu 1, 149 00 Praha 4 – Újezd
tel.: +420 241 483 338
fax: +420 241 483 335
 
informačné stránky: www.prosport.cz
vstup do e-shopu: www.prosport.cz
www.lowa.de – oficiálne stránky firmy LOWA (anglicky, nemecky)
www.lowaboots.com – stránky amerického distribútora LOWA.