História - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

História

DW16Nemecká obuvnícka firma LOWA bola založená Lorenzom Wagnerom a jeho rodinou. Vyrábala pracovnú a poľnohospodársku obuv a od roku 1933 začala s výrobou špecializovanej horolezeckej obuvi. Po vojne v roku 1945 sa od firmy odčlenili bratia Hans (HANWAG) a Adolf (HOCHLAND). Lorenz so svojím zaťom Seppom Ledererom sa začali orientovať na športovú obuv, obnovili vojnou narušenú výrobu a začali spolupracovať s poprednými svetovými horolezcami – Hermannom Buhlom, Toni Hiebelerom, Dr. Herligkofferom, Mitsumasu Takadom a ďalšími.

Topánky LOWA sa stali skutočnými medzníkmi vo vývoji horolezeckej, lyžiarskej a turistickej obuvi. Lowa uviedla na trh prvý horolezecký duplex, prvú trekingovú topánku aj prvú špecializovanú dámsku trekingovú topánku. Vyvinula Klima systém aktívnej ventilácie a celoplošné lepenie Goratexovej podšívky. Plastová lyžiarska topánka LOWA s prackami prišla na trh len 2 mesiace po prackovej lyžiarskej topánke Američana Langeho. Unikátna je aj LOWA Air systém pre fixáciu členka v lyžiarskej topánke, kĺbový jazyk pre skialpinistickú obuv a v neposlednom rade aj technológie nastrekovaných podrážok monowrap.

LOWA dynamicky zvyšuje svoju produkciu a export, v roku 2010 vyrobila a predala viac ako 2 milióny párov turistickej a horolezeckej obuvi.

Vysoká kvalita a inovačný potenciál vychádzajú z takmer 90ročnej tradície, ale tiež z plodnej spolupráce s významnými športovými osobnosťami, akými sú Gerlinde Kaltenbrunner, Inés Papert, Ralf Dujmowits, Hans Kammerlander, Stefan Glowacz, Robert Jasper a v neposlednom rade tiež Radek Jaroš a Pavel Jonák.
 
Viac podrobností si možete prečítať v českej verzii.